Sep 28, 2010

The Help

I was totally engrossed in the Kathryn Stockett's novel for about a day and a half. Now I want to read again Harriet A. Jacobs's "Incidents in the Life of a Slave Girl".8 comments:

Ciasto said...

Off-topic: Great blog Karola, keep it up! Aż zapragnąłem wrócić do swojego! Tyle, że comeback będzie musiał nastąpić w innej formie! Bardzo podoba mi się twoja stylówa :)

Pozdro z miejsca, które gdyby nie 37st można by prawie wziąć za jesienne :)

Karolina B. said...

ha, tutaj jest 10 stopni i pierwszy raz od marca zmarzly mi dlonie... dzieki za cieple slowa:) staram sie jak moge;)

Karolina B. said...

czy Twoj nowy blog bedzie pod znakiem muzycznym?:)

michalk said...

jesli mialby byc pod znakiem muzycznam to polecam to poczytania http://www.seattlesubsonic.com/, tam m.in. 'odkrylem' Dj Cam Quartet

Ciasto said...

Poki co odkurzylem stara nazwe: boredWithDubai. Wydaje sie byc dosyc pojemna. Ale chwile (mam nadzieje, ze krotka) zajmie mi ogarniecie sie z nim :) Ha! czuje juz zew!

Ciasto said...

Dobry link kolano! Aczkolwiek celem jest ogarniecie tematow poza mainstreamowych w Dubaju! CZyli nei bedzie tego duzo :)

Anna W. said...

ale tak na temat to ... piękny rysunek!
hmm czyli kolejna książka, powiadasz - jestem bardzo ciekawa!
tu ostatnio temat rasizmu bardzo obecny - po tych rewolucyjnych wyborach. ale ale - czytałam ostatnio bardzo ciekawą książkę pod.red. Barbary Ehrenreich "global woman. nannies, maids, sex workers in the new economy". okazuje się, że w USA, ale i np. w Tajlandii nianie i służące są traktowane jak niewolnice - zupełnie popularne przypadki. kwestia przewagi ekonomicznej, klasowej i juz mamy pretekst.
dziś, w XXIwieku

Karolina B. said...

a to bardzo ciekawe. co do USA to akurat co pewien czas takie informacje gdzies wyplywaja, natomiast co do innych krajow to nie mialam pojecia, ale to prawda, ze podzialy klasowe maja ogromny wplyw na funkcjonowanie w spoleczenstwie i wpasowanie sie w role wyznaczone przez obowiazujacy nurt. musze sie rozejrzec za ta ksiazka.